Resultats dels equips de pàdel de l’Esquaix Igualada

PàdelCat 2a Masculí

Victoria per 3-0 a casa davant NP Vallbona i amb aquest resultat el 2on equip s’assegura la classificació per la segona en el grup A.

Josep Llorach/Nil Munné van dominar 6-2, 6-1 a Albert Gil/Toni Motos, Xavi Lorente/Kim Aribau també van sumar davant Edu Peña/Sergio José 6-3, 6-1 i finalment Josep Ferrer/Joan Arnau Pallejà també van donar punt guanyant 6-3, 6-1 a Dani Ramírez/Cristian Arroyo.

PàdelCat 3a Masculí

Derrota per 2-1 contra La Torre

En un partit jugat diumenge a la tarda amb molt vent, la parella 1 va desaprofitar alguna pilota de partit.

Marc Rabell/J.M Pino van cedir 6-1, 5-7, 3-6 davant Manel Coca/David Rios, David Sanuy/Josep Buron van empatar el matx dominant 6-4, 7-5 a F.J. Fonseca/Manuel García, però en el decisiu Juanjo De Miguel/Àngel Solé no van poder sumar caient amb Rafa Hidalgo/Efren Torres per 1-6, 4-6.

Lliga Pàdel +45 Oxford

Oxford agafa la directa sumant una nova Victoria per 3-0 a casa contra La Llacuna. Gran resultat que situa l’equip en llocs molt propers al podí.

Albert Homs/Lluís Fernàndez van sumar el primer punt 6-3,6-4 davant Flavio/Jaume Ordeig, Jordi Carol/Joan Llorach no va tenir problemes per superar 6-3, 6-2 Carles Galan/Joan Mínguez i finalment David Sanuy/Àngel Solé també van donar compte 6-0, 6-3 d’Albert Crespo/Beni Cachan.

Lliga Pàdel +45 Cambridge

Cambridge va punxar en el difícil desplaçament al Infinit que ara és líder.

Jordi De Belza/J.J. Penedès van fer un bon partit però van caure en 3 sets davant Oriol Vinardell/Felix Miramunt per 2-6, 7-6, 3-6, Joan Corcelles/Xavi Balp també van tenir opcions al segon set però van cedir 1-6, 6-7 amb Quim Aguilar/Joan Morros i finalment Jordi Ferrer/Jordi Pallarès també van caure 3-6, 4-6 amb Miquel Pérez/Abdelah Zaïm.

PàdelCat 2na Femení

Gran i contundent victòria de les noies Subaru per 3-0 versus Pàdel Centre Penedès.

Carla Gassó/Marta Hidalgo van dominar 6-0, 6-4 a Natàlia Pérez/Pepi Pulido, Xussi Muñoz/Susanna Campo van remuntar un primer set en contra per capgirar amb un doble 6-2 davant Lídia Cotasos/Mercè Pallarès i finalment Alba Sanou/Clara Escudé no van tenir problemes per sumar el tercer punt guanyant 6-0, 6-3 a Eleonora Gesperí/Laura Puig

PàdelCat 3a Femení

Gran resultat també de les noies Subaru de 3ª en el seu desplaçament a les instal·lacions del Espadel de Esparraguera.

Eva José/Mireia Parramona van dominar 6-3 6-4, Encarna Delgado/Trini Pacheco i les germanes Calvet també van sumar guanyant les dues parelles en dos sets.

PàdelCat 4a Femení

Les noies de 4a segueixen la seva formació progres i encara que els resultats no acaben d’acompanyar, la experiència acumulada donarà els seus resultats la segona Fase

Cristina Hernández/Rocío Estrella van caure en dos sets davant Carme Cruz/Mª Àngel Serra i Mònica Balcells/Gemma Basols van estar sempre dins del partit forçant el 3er set davant Sònia Marquez/Engràcia Costa 1-6, 6-3, 4-6.